BG EN

Руска компания създаде малък роботизиран танк

ЧАС ПИК

Руска компания създаде малък роботизиран танк

13118
на 29.03.2016
Руска компания създаде малък роботизиран танк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Русия има нова дистанционно управляема наземна бойна машина, наречена “Уран-9”, създадена за разузнавателни мисии и стрелково прикритие, пише Popular Mechanics, цитиран от "Фокус". Въпреки че изглежда като малък танк, “Уран-9” е способен да се справи с неприятелска машина, която е много по-голяма от него. 
Разработеният от руската отбранителна компания “Рособоронекспорт” “Уран-9” е верижна, бронирана машина, която се управлява дистанционно от оператор. Танкът има 30-милиметрово оръдие със скорост между 350 и 400 изстрела в минута. Наред с оръдието на роботизирания танк са монтирани 7,62-милиметров автомат и четири противотанкови ракети, които са в състояние да поразят цел на четири километра с точност 90 процента. 
“Уран-9” е оборудван с предупредителна лазерна система, с технология за засичане и идентификация на цели и с четири ракети земя-въздух, които могат да свалят ниско летящ самолет от разстояние три километра. Очаква се танкът да влезе на въоръжение в сухопътните войски на Русия, както и да се изнася извън граница.

препоръчано
свързани новини
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК