BG EN

Руски депутат: Франция и Германия да гарантират, че Киев ще спре военните действия

Европа

Руски депутат: Франция и Германия да гарантират, че Киев ще спре военните действия

3148
на 11.02.2015
Руски депутат: Франция и Германия да гарантират, че Киев ще спре военните действия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Франция и Германия трябва да гарантират, че Киев ще изпълни споразуменията за прекратяване на военните действия, заяви председателят на външнополитическата комисия в Държавната дума Алексей Пушков, цитиран от ТАСС.

препоръчано

Пушков очаква, че вследствие на днешните преговори в така наречения "нормандски формат" ще бъде подписан "сериозен документ, насочен преди всичко към това страните да не могат да подновят военните действия както след минските преговори от 5 септември". Водещите държави имат възможност да приемат подобно споразумение и да създадат механизъм, гарантиращ че примирието няма да остане само фиктивно, убеден е той. Според него това зависи от германската канцлерка Ангела Меркел и френския президент Франсоа Оланд.

Те обаче са заинтересовани да няма доставки на американски оръжия, което може да доведе "до пълномащабен военен конфликт първо в Украйна и който после може да се разпространи незнайно докъде". Берлин и Париж разбират, че този шанс не бива да се изпуска, убеден е Пушков.

Пълномощният представител на самопровъзгласилата се Донецка народна република Денис Пушилин заяви пред руски медии, че има положителен напредък на продължаващите в Минск преговори на Контактната група. Засега обаче е рано да се говори за резултати. Той очаква разширяване на демилитаризираната зона, която в сегашния си вид не е устройвала нито една от страните.

Разширяването й е предложено като компромисно решение, подчерта той. Председателят на Народния съвет (парламента) на ДНР Андрей Пургин обаче подчерта, че прекратяването на огъня в Донбас до утре сутринта е невъзможно. Няма връзка с групите, които водят активни боеве и обикновено прекратяването на огъня отнема денонощие до денонощие и половина. Освен липсата на връзка, при преки сблъсъци са необходими посредници и парламентьори.

Преговорите в Минск продължават в тесен състав вече близо четири часа, отбелязва ТАСС. Те вървят "активно, по-добре от супер", заяви руският външен министър Сергей Лавров при излизане от залата.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите САМО В ПИК: Ето го ексклузивния хороскоп на Алена за 20 декември - Раците да внимават как си харчат парите, успехът се усмихва на Девите
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа Проф. Георги Рачев с прогноза пред ПИК TV: Променливо време за празниците, дъжд, сняг и захлаждане след Коледа
ново
Днес: 17
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК