BG EN

Руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Балтийско море

Европа

Руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Балтийско море

25141
на 12.03.2025
Руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Балтийско море
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Два руски стратегически бомбардировача Ту-22МЗ извършиха планов полет над неутрални води на Балтийско море, съобщи Министерството на отбраната на Русия, цитирано от ТАСС и "РИА Новости".

препоръчано

В изявлението се посочва, че на отделни етапи от полета, който е продължил повече от четири часа, бомбардировачите са били съпровождани от чуждестранни изтребители, но не се уточнява от кои държави.

Министерството уточни, че бомбардировачите са били ескортирани от два руски изтребителя - Су-30СМ и Су-27. Всички останали държави с излаз на Балтийско море са членове на НАТО, отбелязва "Ройтерс". 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК