BG EN

Руските власти поискаха организациите на Навални да бъдат обявени за екстремистки

СВЕТЪТ ДНЕС

Руските власти поискаха организациите на Навални да бъдат обявени за екстремистки

5728
на 17.04.2021
Руските власти поискаха организациите на Навални да бъдат обявени за екстремистки
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Московската прокуратура подаде в съда иск за признаване на Фондацията за борба с корупцията и регионалните щабове на намиращия се в затвора критик на Кремъл Алексей Навални за екстремистки организации, предаде Ройтерс.

препоръчано

Агенцията отбелязва, че тази стъпка може да доведе до забраняване на тези организации и да позволи активистите им да бъдат осъждани на до 10 години затвор.

Прокуратурата каза, че е решила да се обърне към съда, след като е проучила антикорупционната фондация на Навални и изградените от него в страната регионални активистки групи, съобщава БТА.

"Под прикритието на либерални лозунги тези организации се занимават със създаването на условия за дестабилизиране на социалната и обществено-политическата ситуация", посочи тя в комюнике, публикувано вчера на сайта й.

На практика целта на организацията е създаване на условия за промяна на основите на конституционния строй, включително чрез използването на сценарий за "цветна революция", допълва прокуратурата.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК