BG EN

Руските власти тръгват на война с интернет доставчиците, които не идентифицират потребителите си

Европа

Руските власти тръгват на война с интернет доставчиците, които не идентифицират потребителите си

3153
на 22.09.2016
Руските власти тръгват на война с интернет доставчиците, които не идентифицират потребителите си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около една трета от руските интернет доставчици, които дават възможност за използване на безжична интернет връзка (Wi-Fi), не идентифицират своите абонати. От друга страна Wi-Fi връзките на публични места, които дават възможност за безплатен достъп до интернет, изобщо не подлежат на регулация. Именно поради тези причини руската Федерална служба за контрол в сферата връзките, информационните технологии и масовите комуникации (Роскомнадзор) планира да внедри в устройствата на абонатите специален софтуер, който ще осигури по-надеждно идентифициране на потребителите на Wi-Fi връзки, съобщава руският вестник „Коммерсант“, цитиран от "Фокус".
Роскомнадзор е проверил над 18 хил. точки за безжичен достъп до интернет, които са се намирали на публични места из цялата Руска федерация. Проверката е показала, че над 5,5 хил. от техните потребители са влизали в интернет без да се идентифицират. Срещу операторите, в чиито мрежи е оставено това, са заведени дела за „осъществяване на предприемаческа дейност без държавна регистрация или без специално разрешение (лиценз). Според данните на службата около 2,5 хил. от точките за безжичен достъп, при които не е изпълнена процедурата за установяване на самоличността, са били поставени от частни лица. Информацията кои са те Роскомнадзор ще предаде на Федералната служба за сигурност (ФСС, "тъй като това се касае до антитерористична дейност", поясняват от службата за изданието.

препоръчано
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Георги Харизанов разгада залъгващия финт със спортистите в листите на Радев: Някой шегобиец е издигнал Бойко Рашков срещу Борисов (ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК TV! Георги Харизанов разгада залъгващия финт със спортистите в листите на Радев: Някой шегобиец е издигнал Бойко Рашков срещу Борисов (ВИДЕО)
ново
Днес: 74
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК