BG EN

Руското външно коментира шпионския скандал в България

Европа

Руското външно коментира шпионския скандал в България

17049
на 12.09.2019
Руското външно коментира шпионския скандал в България
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Москва е обезпокоена от обвиненията в шпионаж срещу председателя на движение "Русофили" Николай Малинов, каза днес на брифинг говорителката на руското външно министерство Мария Захарова, съобщи ТАСС.

препоръчано

"Бих искала да се спра на темата за обвиненията в шпионаж срещу председателя на българското движение "Русофили". Ние сме обезпокоени от тези обвинения", каза Захарова.

По думите на Захарова дейността на организацията е била насочена само и единствено към развитие на двустранното сътрудничество и укрепване на приятелските връзки между народите на Русия и България.

"Разчитаме, че българското правителство ще се въздържи от стъпки, които биха могли да поставят под въпрос настоящата положителна динамика в двустранните отношения, и ще бъде продължена съвместната работа за реализиране на постигнатите в последно време договорености, включително в хуманитарната и културната сфера, за опазване на обединяващото ни историческо наследство", обобщи Захарова.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Георги Харизанов с ТОП ИДЕЯ пред ПИК TV какво може да накара хората да отидат до урните: На аудиторията й липсва дебат между... (ВИДЕО) Георги Харизанов с ТОП ИДЕЯ пред ПИК TV какво може да накара хората да отидат до урните: На аудиторията й липсва дебат между... (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК