BG EN

Руши се паметникът на четата на Хаджи Димитър край Велико Търново

Региони

Руши се паметникът на четата на Хаджи Димитър край Велико Търново

8123
на 01.07.2018
 Руши се паметникът на четата на Хаджи Димитър край Велико Търново
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Лошо е състоянието на паметника на четата на Хаджи Димитър в село Вардим, община Свищов. Монументът е издигнат по повод 100-годишнината от преминаването й през река Дунав, през 1968 година, съобщи кметицата Сенка Добрева, цитирана от Радио „Фокус“ – Велико Търново. Тя уточни, че паметникът в местността Янково гърло не се поддържа, въпреки, че е част от националното историческо наследство.

препоръчано

„Той има нужда от реконструкция. Плочите му са изпочупени и падат. Местните жители се грижат за него като поддържат тревата наоколо окосена, но това не е достатъчно“, каза още Сенка Добрева и призова да се организира едно сдружение, което да помогне да се реконструира паметникът.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК