BG EN

С 1452 души е намаляло населението в Ямболско през 2014-а

Региони

С 1452 души е намаляло населението в Ямболско през 2014-а

3166
на 19.05.2015
С 1452 души е намаляло населението в Ямболско през 2014-а
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През 2014 г. населението на Ямболска област е намаляло с 1452 души. Причините са отрицателният естествен прираст от 7.6 на хиляда жители и миграцията - 3.8 на хиляда. За това информираха от Териториалното статистическо бюро, предаде БТА.

Най-висок е отрицателният естествен прираст в общините Болярово - 18.8 промила, и Тунджа - 18.2 промила, следвани от Елхово - 9.8, и Стралджа - 8.7; в Ямбол е 3 промила.

В резултат на миграцията отрицателният механичен прираст в община Ямбол е 5.3 на хиляда души, на общините Болярово и Елхово - 5.1 на хиляда души, и Стралджа - 3.2. Единствено в община Тунджа този показател е положителен - 1.4 на хиляда жители.

Коефициентът на раждаемост в областта през миналата година е 9.8 на хиляда и в сравнение с 2013 г. е намалял с 0.1 промила.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 117
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК