BG EN

Сайтът на чилийското министерство на отбраната беше хакнат от пирати

ЧАС ПИК

Сайтът на чилийското министерство на отбраната беше хакнат от пирати

5428
на 24.02.2015
Сайтът на чилийското министерство на отбраната беше хакнат от пирати
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сайтът на чилийското министерство на отбраната беше хакнат от пирати, които твърдят, че са част от групировката Ислямска държава, предаде Ройтерс. Водещата страница на ведомството е заменена със страница, на която пише "Хакната" и на която хакер, нарекъл се Саддам Хюсеин твърди на английски, че Аллах е единствен Бог и изразява съжаление, че сайтът е хакнат от последователи на ИД.

препоръчано

Страниците на чилийското правителство са били обект на кибератаки и в миналото, но за първи път има такава атака от някои, който твърди, че е привърженик на ИД. Чили е временен член на Съвета за сигурност на ООН. В последните години в страната имаше бомбени атентати от анархисти, но нито един от тях не беше свързан с конфликтите в Близкия изток. През 2003 г., когато Чили беше в Съвета за сигурност на ООН за последно тя отказа да подкрепи резолюция, разрешаваща военни действия срещу Саддам Хюсеин в Ирак.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК