Сакалиев започна да бележи със синия екип

5886
на 13.09.2015

ФК Черноморец 1919 (Бургас) записа победа в първия си исторически официален мач. Новите "акули" спечелиха с класическото 3:0 срещу ФК Равнец пред около стотина свои привърженици, които изпратиха с бурни аплодисменти играчи и треньори.

Вниманието привлече звездата Стойко Сакалиев, който преди дни взе решение да се завърне във футбола и да облече синия екип, вкарвайки 2 гола при дебюта си.

Бившият голмайстор на Нефтохимик и ЦСКА е на 36 години и ще играе за "акулите". Новият Черноморец най-вероятно ще започне от най-ниското ниво на родния футбол - „Б“ Областна футболна група. Шансовете да стартират участието си в по-горния ешелон засега не са особено големи. За такъв вариант те трябва да получат покана от ЗС на БФС - Бургас.

През първото полувреме срещу Равнец футболистите на Черноморец, водени от треньора Ангел Стойков, играха доста сковано. Въпреки това, те имаха възможност да открият още в 10-ата минута, но Илия Русев си пое лошо топката. Все пак, 5 минути по-късно Черноморец отбеляза и историческия си първи гол. След великолепна триходова комжинация, ветеранът Димитър Белчев реализира на празна врата. След половин час игра домакините пратиха за втори път топката в мрежата на своя опонент. Попадението обаче бе отменено поради доста спорна засада.

За вторите 45 минути на терена се появи Стойко Сакалиев. Той определено раздвижи нападението на Черноморец и за гостуващата защита стана доста по-трудно, разказват колегите от "Трибуна Бургас". В 53-ата минута Саката покачи на 2:0, след като засече с глава центриране от корнер. Десет минути по-късно отново той попадна в прегръдките на съотборниците си. След центриране от ляво бившият нападател на ЦСКА вкара по чудесен начин, засичайки топката от въздуха. До края на мача Черноморец можеше да стигне и до доста по-изразителна победа, но направи редица пропуски. 15 минути преди края на мача пък в игра се появи и легендата на родния футбол Златко Янков. Фара, който е на 49 години, внесе нужното спокойствие в халфовата линия на "акулите", като постоянно напътстваше по-младите си съотборници.