BG EN

Само 1000 души получиха разрешение за най-голямото мюсюлманско поклонение в Мека

СВЕТЪТ ДНЕС

Само 1000 души получиха разрешение за най-голямото мюсюлманско поклонение в Мека

11154
на 29.07.2020
Само 1000 души получиха разрешение за най-голямото мюсюлманско поклонение в Мека
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Започва най-голямото мюсюлманско поклонение в Мека. Заради пандемията от COVID-19 обаче поклонниците ще са много малко и за първи път мюсюлманите от чужбина няма да могат да присъстват на традиционния хадж.

препоръчано

Само 1000 души са получили разрешение за това, като 70% от тях са чужденци, живеещи в кралството, съобщиха властите. Местната преса обаче разкрива, че участниците може да достигнат 10 000.

Преди да пристигнат в Мека, поклонниците трябва да минат диагностичен тест, а след хаджа - да бъдат поставени под карантина.

Правителството уверява, че държи в готовност голям брой здравни заведения, мобилни клиники и линейки, специално за поклонниците, които трябва да спазват дистанция помежду си.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК