BG EN

САМО В ПИК TV: Колтуклиева вдигна депутатите във въздуха - показа на каква безценица обядват в парламента. ГЕРБ издига антипод на Васил Терзиев в София (ОБНОВЕНА)

Епицентър

САМО В ПИК TV: Колтуклиева вдигна депутатите във въздуха - показа на каква безценица обядват в парламента. ГЕРБ издига антипод на Васил Терзиев в София (ОБНОВЕНА)

190877
на 13.09.2023
САМО В ПИК TV: Колтуклиева вдигна депутатите във въздуха - показа на каква безценица обядват в парламента. ГЕРБ издига антипод на Васил Терзиев в София (ОБНОВЕНА)
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Журналистката Соня Колтуклиева тръгва с микрофон из парламента, за да търси отговори на горещи въпроси от политическия живот. 

препоръчано

Радомир Чолков от ГЕРБ заяви, че се провеждат кръгли маси и обсъждания по темата с Конституцията и това било добре. Ще внесем правила за гледане на проект за изменение на конституцията, там процедурата е по-различна. Членовете на комисията подписахме решения, каза той.

И ИТН са подкрепили проекта на решение, надяваме се другата седмица да бъде приет в НС, каза Чолаков.

В петък комисията имала среща с Венецианската комисия, която щяла да публикува становище на 6 октомври. 

Намеренията са да се изчака то и да минат всички дебати. Обсъжданията на първо гласуване в комисията предвиждаме да започне след 6-7 октомври, каза още депутатът от ГЕРБ.

Кириле, защо си се обаждал на земеделския министър, оставката ли ще му искаш, ти не си министър-председател, а обикновен депутат, нямаш право, обърна се Колтуклиева към преминаващия Кирил Петков, който не се спря да отговори на въпроса.

Охранител от НСО любезно ме помоли да не наарушавам правилата, но депутатите трябва да се научат да отговарят на нашите въпроси, каза журналистката.

Кирил Вътев не трябва да подава оставка и не трябва д пада ембаргото за внос на зърно от Украйна, ми отговори Десислава Танева, бивш министър на земеделието от времето на ГЕРБ, посочи Колтуклиева.

Ивайло Мирчев от ДБ обеща пред микрофона на ПИК да оправи интернета на парламента, тъй като сега не бил добър.

Хасан Азис обяви, че в момента в ДПС тече процес на номиниране на кандидатите за кметове и до седмица ще бъдат ясни и кметовете в Родопите.

Колтуклиева разкри и какви са цените на храните в стола. Свинска вратна пържола - 5,20, салата с авокадо и овчарска, по 3,46, каза тя, след като влезе необезпокоявано там.

Надежда Йорданова посочи пред ПИК TV, че дебатът по промените в Конституцията предстои и така отговори на въпроса на Соня Колтуклиева сработват ли се с Делян Пеевски по тези въпроси.

Запитана кога ще започне процедурата по избора на нов главен прокурор, тя обяви, че това трябва да стане след приемането на промените в Конституцията.

Александър Ненков от ГЕРБ отговори на въпрос дали Росен Желязков е кандидат за кмет на София, като изтъкна, че трябва да се изчака партията да обяви номинациите си.

Ще имаме сериозна кандидатура с положение в обществото, антипод на кандидата на ППДБ, каза той.

По начина на гласуване ще видим дали хората с анти ДС тезите са били лицемерни, изтъкна Ненков.

Той постави отлична оценка на Йорданка Фандъкова по щестобалната система.

Ако земеделският министър има желание, може да дойде в НС и без за го каним, каза той по казуса с Кирил Вътев и вноса на зърното от Украйна, по който се оказа, че той не е питан.

Ние имаме само вицепремиер Мария Габриел и не носим отговорност за министрите, излъчени от ППДБ. Ако се избегнат личностните нападки и не се променят правилата, може и да се случи Габриел да заеме поста премиер, каза още Ненков.

Самото неприемане на България в Шенген ни превръща в заложници на спорове между държави, а ние сме изпълнили отдавна изискванията, заяви той.

Димитър Найденов от ДБ заяви пред репортерката Цвети Борисова, че е добре да падне ембаргото за внос на украинско жито и българските граждани трябвало да получават по-добра цена.

Не е решение, което аз мога да обявя, при следващо събиране на ПГ ще се обсъжда въпроса, каза той, запитан за оставката на Кирил Вътев.

Група може да се свика и своевременно, но такова няма, допълни той.

Димитър Байрактаров, който беше депутат, а сега е журналист, изрази недоволство от условията в НС - липсата на интернет и трудностите по срещите с депутати в кулоарите. 

Сесията е изключително вяла, обобщи той.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 116
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК