САМО В ПИК! Бойко на 56 в събота! Вижте уникални семейни снимки от детството на премиера (галерия)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Ако за някои числото 13 е фатално, то за премиера Бойко Борисов определено е на щастие.
Роден на 13 юни 1959 г., бившият пожарникар от Банкя днес е сред най-успешните български политици на прехода. В събота той става на 56.
Е, по думите му късметът го споходил едва след 30-годишнината му, но по-добре късно отколкото никога.
„Татко беше сирак, майка – сирак, и аз съм израснал по най-бедния начин. Да, играех със скъсани гуменки и ядях филия с мас”, изригна преди дни пред червените депутати в парламента лидерът на ГЕРБ.
Дори разкри, че навремето майка му Венета го наричала „картофено момченце”, защото се хранел основно с картофи и кисело мляко. Пържените картофи ги обичал на кубчета. Оскъдната храна обаче не му пречела да бъде и голяма лудетина – бъдещият „бистришки тигър” по цял ден тичал след топката. Малцина знаят, че първият му допир с изкуството не са четката и боите – нещо, с което премиерът се хвали днес, а акордеонът, който разтягал по три часа на ден. Дори в един момент бил солист на акордеонния оркестър на Банкя. В по-късните години се научил да свири и на китара.
„Като ученици си изкарвахме пари по почивните станции със свирене”, разказа Борисов.
В онези времена любимата днес песен на социалистите „Червена роза” се котирала по 5 лв., като толкова струвала и храната за една седмица.

Малък Бойко, майка му, баща му и кака Красимира

Под грижите на кака

На бригада със съученици

1982 г. Лейтенант


