BG EN

САМО в ПИК! Вижте "Майбаха", който президентът на Туркменистан предостави на Борисов за визитата му! (ексклузивни снимки)

ЧАС ПИК

САМО в ПИК! Вижте "Майбаха", който президентът на Туркменистан предостави на Борисов за визитата му! (ексклузивни снимки)

100488
на 25.08.2015
САМО в ПИК! Вижте Майбаха, който президентът на Туркменистан предостави на Борисов за визитата му! (ексклузивни снимки)

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът на Туркменистан Гурбангули Бердимухамедов предостави "Майбах" за посещението на Бойко Борисов и водената от него делегация.

препоръчано

ПИК за първи път показва снимки на бронираната лимузина. Медията ни научи, че българският министър-председател е приет с изключителни почести от домакините си.

През цялото време Борисов и колегите му са превозвани с правителствен кортеж.

"С Гурбангули Бердимухамедов обсъдихме задълбочаването на икономическите връзки между двете страни. Българските строителни фирми разполагат със значителен капацитет и опит, който може да бъде използван изключително успешно в изграждането на инфраструктурата на Туркменистан и в реализираните мащабни строителни програми. Туркменистанският президент прояви особен интерес към българския опит в областта на развитието на градската среда и инфраструктурното строителство", заяви Борисов чрез официалната си страница във фейсбук.

"Коментирахме конкретно съвместни действия в областта на международния транспорт, в частност по-активното използване на потенциала и големия ресурс на българските черноморски пристанищни терминали и развитието им като интермодални центрове за транзитните превози на товари от Западна и Централна Европа през Черно море към Азия. Считам, че има потенциална възможност за развиване на редовен товарен железопътен превоз Варна – Туркменбаши през Поти, Тбилиси и Баку. Освен това реализирането на Транскаспийския газопровод ще даде възможност за доставка на природен газ от Туркменистан за България чрез интерконекторните връзки с Турция и Гърция. Това ще бъде сериозна стъпка за постигането на реална диверсификация на източниците за доставки на газ за страната ни. Ето защо съществува възможност за задълбочаването на сътрудничеството между България и Туркменистан в областта на енергетиката", категоричен е премиерът.

Според него: "Туркменистан е важна част за енергийната сигурност на Европейския съюз, включително и на България, в контекста на възможността за диверсификация на източниците и пътищата на доставка на природен газ за Европа чрез реализирането на Транскаспийския газопровод. Нещо повече, български компании могат да участват в проучването и добива на нефт и природен газ, както и в изграждането и техническото обслужване на електроенергийната, газова и нефтената инфраструктура на територията на Туркменистан".

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 129
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК