BG EN

САМО В ПИК! Ето я истината за панаира на "Промяната" и "Величие" в Огняново (СНИМКИ)

Акценти

САМО В ПИК! Ето я истината за панаира на "Промяната" и "Величие" в Огняново (СНИМКИ)

467258
на 13.10.2025
САМО В ПИК! Ето я истината за панаира на Промяната и Величие в Огняново (СНИМКИ)

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Рядкосрещан панаир в село Огняново по време на изборите за общински съвет в общинския център Пазарджик спретнаха от "Продължаваме промяната" и "Величие“ с предполагаеми купувачи на гласове. 

препоръчано

Комсомолецът с "грандиозен ум" в редиците на "Промяната" Венко Сабрутев и пиарът на партията Найо Тицин геройски предаваха на живо от мястото на екшъна, разиграл се в ромската махала в селото. 

Там граждани обграниха две леки коли - "Порше" и "Ауди". От Поршето бяха задържани двама души, а от Аудито - един. Шофьорът му обаче успял да избяга. 

По време на живото си излъчване от мястото на екшъна, пиарът на ПП се постара максимално да принесе драматургично-криминална стойност на сюжета, като заформи голяма конспирация около багажника на една от колите. Нарече го дори "багажник-сейф".

Истината обаче се оказа съвсем друга, научи ПИК от свои източници. В Огняново се появили два или три автомобила, като единият от тях бил брандиран с надпис "Исторически парк".

"Спират две коли, за които самите те твърдят, че са съмнителни. Подават междувременно и сигнал на 112 и започват да се разправят", разказа нашият източник за случката в ромската махала на Огняново.

Подателите на сигнала твърдели, че видели съмнителни коли, които се занимавали с купуване на гласове. Веднага районът е бил отцепен от дошлите полицаи, но хората от колите се разбягали. 

"Никъде никой не казва, че това са "Величие", но единият автомобил е брандиран. На място са Йордан Мицикулев, който е местният лидер на "Величие" и Павел Стоименов, който им даде "Макларън"-а и "Ламборджини"-то, което се разби преди 2 седмици", посочи още нашият източник.

След отцепването на района, полицията е задържала хора от едната кола - "Порше". Междувременно Божидар Божанов написал във Фейсбук, че на другата кола - "Ауди", имало стикер на МВР. Такива стикери обаче няма изобщо, а освен това и, че имало значка на МВР. Тук тънката подробност, която удобно е изпусната от Божанов е, че българските полицаи нямат значки. 

В жалкото си Фейсбук-шоу Божанов отива и по-далеч като твърди, че една от колите била на депутат от ДПС-Ново начало. 

На място се появяват Венко Сабрутев и Найо Тицин и започват и те да снимат и да насаждат напрежение. 

"Полицията загражда едната кола. Установено е, че стикерът не е на МВР, а на Съюза на българските командоси, който е неправителствена организация. Значките вътре, които Божанов твърди, че са на МВР, всъщност е значка на същия този съюз. Колата, както и другото "Порше" по номера са собственост на физически лица, които не само не са депутати от "Ново начало", но изобщо не са депутати", обясни още нашият източник.

Ето и какво казаха от пресцентъра на МВР: 

"Днес около 11:00 часа в ОДМВР-Пазарджик чрез телефон 112 е получен сигнал, че група от граждани са забелязали два автомобила на територията на пазарджишкото село Огняново. Според тях, леките коли били "съмнителни". Те били с пловдивска и старозагорска регистрации. Според подателите на сигнала, хората в двата автомобила се занимавали с купуване на гласове в ромската махала на селото.

При опит да бъдат спрени, част от пътуващите в автомобилите избягали. Незабавно на мястото е изпратен дежурен екип на жандармерията и пристигайки е обезопасил периметъра, където е станало блокирането на леките коли. След това са изпратени служители на Областната дирекция на МВР и Районното управление в Пазарджик.

На място е установено, че първоначално двата автомобила са били засечени от леки коли, едната от които - брандирана с надписите на туристически атракцион в село Неофит Рилски, община Ветрино. Местен лидер на парламентарно представената партия, свързвана с туристическия атракцион, също е установен като присъстващ на мястото.

По-късно се появяват и политически лица (народен представител и кмет) от друга политическа сила, също представена в българския парламент.

Установена е самоличността на три лица, намиращи се в двата засечени автомобила. Извършени са личен обиск, както и проверки на автомабилите по Закона за МВР, за което са изготвени необходимите протоколи.

На една от колите е установено наличие на стикер, залепен на предното стъкло. Същият е на неправителствена организация, а не на МВР, каквито спекулации бяха направени по-рано днес от политически лица и народни представители. МВР няма и не разпространява стикери. Българските полицаи нямат значки, каквито също се спекулираше, че са открити в колата.

Собствениците на двата автомобила не са народни представители от определена политическа партия, както не са и народни представители изобщо.

Междувременно, двама от избягалите мъже са установени на територията на село Огняново и с тях също работят служители на полицията. Работата по цялостното изясняване на случая продължава".

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
Калоян Методиев със СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ пред ПИК TV: Правят политически проект на Радев - въпросът на въпросите е бил ли е президентът член на пловдивската масонска ложа Слънце ориент (ВИДЕО) Калоян Методиев със СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ пред ПИК TV: Правят политически проект на Радев - въпросът на въпросите е бил ли е президентът член на пловдивската масонска ложа "Слънце ориент" (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК