BG EN

Само в ПИК! Кулезич с грозен блъф по процеса "Луканов"! Прокуратурата няма да връща мегаделото за ново разглеждане!

АВТОРСКИ НОВИНИ

Само в ПИК! Кулезич с грозен блъф по процеса "Луканов"! Прокуратурата няма да връща мегаделото за ново разглеждане!

71810
на 14.04.2014
Само в ПИК! Кулезич с грозен блъф по процеса Луканов! Прокуратурата няма да връща мегаделото за ново разглеждане!

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Шокиращият" обрат по делото за убийството на Андрей Луканов се оказа поредния блъф на Люба Кулезич", научи ПИК.

препоръчано

Вчера водещата обяви в предаването си, че процесът ще се върне отначало, защото  документите, в които се твърдеше, че един от заподозрените - Юрий Ленев е измъчван от полицията били менте.

Самият Ленев, осъди  държавата в Страсбург задето е бил изтезаван от полицейски служители с цел изтръгване на показания. В началото на декември 2012 година Европейският съд по правата на човека (ЕСПЧ)   обяви решението си по делото "Ленев срещу България", с което призна държавата за виновна за нарушаване на правата на г-н Юрий Ленев по чл. 3 от Конвенцията за защита правата на човека и основните свободи (забрана за мъчение или нечовешко отношение), по чл. 8 от Конвенцията (право на неприкосновеност на личния живот) – във връзка с осъщественото над него незаконно (без съгласие на съда) следене със СРС, и по чл. 13 – във връзка с липсата на ефикасни вътрешнопревни средства за защита от тези нарушения. Това е първото дело срещу България, по което изтезанието е основното сред всички установени нарушения, коментира в съобщението си Българският хелзинкски комитет, чиито юристи са предоставили защита по делото.

Държавата бе осъдена да изплати на Ленев 27 000 евро обезщетение за неимуществени вреди и 4000 евро за разноски по делото.

"Нямаме никакви основания да се съмняваме в безпристрастността на решението на Европейския съд по правата на човека по случая с Юрий Ленев. Не са налице и обстоятелства за възобновяване на делото за убийството на Андрей Луканов", заяви пред ПИК г-н Борислав Сарафов, зам.-главен прокурор.

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 21
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК