BG EN

Само една партия не подаде в срок отчета си за изборите на 14 ноември 2021 г.

Политика

Само една партия не подаде в срок отчета си за изборите на 14 ноември 2021 г.

9366
на 13.01.2022
Само една партия не подаде в срок отчета си за изборите на 14 ноември 2021 г.
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сметната палата публикува отчетите за приходите, разходите и поетите задължения за плащане във връзка с предизборните кампании за проведените на 14 ноември 2021 г. избори за Народно събрание и за президент и вицепрезидент, а също и отчетите на участниците в балотажа за изборите за президент и вицепрезидент.

препоръчано

От общо 29 участници в изборите за Народно събрание – 20 партии, 7 коалиции и 2 инициативни комитета, отчети са подали в срок 28 участници. Една политическа партия – ПП „Благоденствие – обединение - градивност“, участник в изборите за Народно събрание, е представила отчет след нормативно определения срок.

Всичките 23-ма участници в изборите за президент и вицепрезидент – 12 партии, 2 коалиции и 9 инициативни комитета, са подали в срок отчетите си.

Отчетите на участниците в изборите са публикувани в Единния регистър по Изборния кодекс (ЕРИК). След като се влезе в регистъра, се кликва на „2021“, след това – „Избори за Народно събрание на 14 ноември 2021 г.” или съответно на „Избори за президент и вицепрезидент на Република България на 14 ноември 2021 г.“, „Регистрирани участници“. При избор на участник се клика на „Данни“, след това – „Финансови отчети“ и накрая на „Отчет“ (конкретният отчет е обозначен  с „кламер“ за прикачен файл).

В съответствие с изискванията на Изборния кодекс Сметната палата публикува на интернет страницата си и информацията, която са предоставили доставчиците на медийни услуги, социологическите и рекламни агенции, и агенциите за осъществяване на връзки с обществеността, за предоставените от тях услуги на участниците в двата вида избори. (раздел „Контрол избори“, „Отчитане на предизборната кампания“, „За доставчици на услуги“).

Сметната палата започна одитите за съответствие на декларираните приходи и извършените разходи във връзка с предизборните кампании на участниците в изборите за Народно събрание и за президент и вицепрезидент на Република България,  в случаите, когато са над 1000 лв.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Вторият вариант на Бюджет 2026 влезе в Комисията по финанси. Асен Василев и Сабрутев пак обърнаха заседанието на шеги и закачки (НА ЖИВО/СНИМКИ/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 38
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК