Само за два дни: Стотици пострадали в „Пирогов" заради заледените тротоари в София
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Заледените тротоари и улици в София изпратиха десетки хора в Спешна помощ.
Пред Нова тв травматологът в „Пирогов" д-р Илиян Алексиев каза, че за два дни помощ в болницата са потърсили 305 души, пострадали при падане. 50 от тях са хоспитализирани. Най-честите фактури са на китката, глезена и подбедрицата.
Опасно време в петък, температурите падат до -9 градуса
"При възрастните хора често срещана е и травмата в проксималния край на бедрената кост, като възстановяването от нея е дълго, сложно и понякога завършващо фатално", уточни д-р Алексиев.
„Ако тези счупвания не бъдат оперирани, водят до залежаване и невъзможност хората да изпълняват нормалната си двигателна дейност, с което идва и фаталният изход“, посочи лекарят. Той апелира при травма да се потърси медицинска помощ.
В същото време от общината се оправдаха, че те не отговаряли за почистването на тротоарите, а собствениците на сгради. Но общината пропуска важния факт, че в нейни ръце са контролните функции и липсата им води до системната немарливост.
Не се почистват системно и тротоарите около общински обекти, като например детски градини. Пример за това е детска градина Лозичка в столичния кв. Лозенец, около която тротоарите никога не се почистват при поледици и сняг.


