BG EN

Самотата и слабата подвижност увеличават смъртността при възрастните хора

СВЕТЪТ ДНЕС

Самотата и слабата подвижност увеличават смъртността при възрастните хора

3520
на 17.05.2016
Самотата и слабата подвижност увеличават смъртността при възрастните хора
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Самотата и слабата подвижност увеличават смъртността при възрастните хора, а не възрастта сама по себе си. Това са заключенията на учени от Университета в Чикаго. Те са устоновили, че натрупването на години или свръхтегло не са толкова опасни за възрастните хора, докато депресията, срабата подвижност, наскоро преживяна по-сериозна травма на крайник, може да съкратят сериозно живота.

препоръчано

"Този нов модел изтъква фактори, които са скрити сред медицинските причини, които традиционно се изтъкват като фактори, съкращаващи живота. Според сегашното изследване, направено сред 3 000 души на възраст между 57 и 85 години, е установено, че около половината от хората, считани в добро здраве, всъщност са застрашени от това да умрат или да останат инвалиди в следващите пет години. В същото време хора, страдащи от хронични заболявания, но запазили своята енергичност, се оказват в много по-добра позиция.

Лошото психично здраве, което засяха вески осми човек в Америка, има унищожителен ефект, на който досега не се обрщаше внимание. Така активният социален живот и подвижността се оказват особено важен фактор за здраве и дълголетие. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО) Георги Рачев пред ПИК TV: Затопляне, валежи и наднормени температури в края на януари (ВИДЕО)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК