BG EN

Сандърс настоява Тръмп да оттегли назначението на крайнодесния радикал Банън

Америка

Сандърс настоява Тръмп да оттегли назначението на крайнодесния радикал Банън

11348
на 17.11.2016
Сандърс настоява Тръмп да оттегли назначението на крайнодесния радикал Банън
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бърни Сандърс призова Доналд Тръмп да преосмисли противоречивото назначение на крайнодесния екстремист Стив Банън като главен стратег и старши съветник на Белия дом. Изборът на Банън, който е изпълнителен директор на про-тръмпския новинарски уебсайт „Брайтбарт” и ключова фигура от предизборната кампания на милиардера, предизвика масово неодобрение. Към протестиращите срещу избора на радикала се присъедини и Сандърс. „Назначението на расист като г-н Банън на подобен висок пост е абсолютно неприемливо”, каза сенатора от Върмънт в официално изявление. Той определи като недопустимо „расизмът и фанатизмът да съставляват държавната политика в едно демократично общество”. Междувременно екипът на Тръмп отхвърли всяко обвинение, че Банън е фанатичен екстремист и подчерта колко уместен е изборът му чрез досието му на бивш морски офицер, управляващ сътрудник в „Голдман Сакс” (една от най-старите инвестиционни банки в света) и холивудски продуцент. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Георги Харизанов с РАЗКРИТИЯ за плановете на новоизлюпения партиец Радев. Асен Василев го играе двоен агент - поднася му на тепсия хора от ПП (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК