ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Оглавяваната от Саудитска Арабия сунитска коалиция срещу шиитските бунтовници в Йемен нанесе въздушни удари и сраженията на места продължиха днес въпреки обявената хуманитарна пауза, предадоха ТАСС и Асошиейтед прес.
Руската агенция съобщи за 10 загинали при бомбардировките, като се позова на йеменски медии.Представители на йеменските сили за сигурност, цитирани от АП, изнесоха данни за 10 ранени при въздушни удари по циментов завод в централната провинция Амран. Според противници на шиитските бунтовници хуси те използват фабриката като оръжеен склад.Боеве продължиха да бушуват на няколко места в Йемен днес.
Шестима цивилни бяха убити и 20 - ранени, в централния град Таиз. ООН обяви хуманитарна пауза в конфликта в Йемен от 23.59 ч. (и българско време) в петък до края на Рамазана - 17 юли. Целта е да може да бъдат доставени помощи на изпадналото в тежко положение население на най-бедната арабска държава.


