BG EN

САЩ: Афганистанските военни са поискали удара по болницата в Кундуз

СВЕТЪТ ДНЕС

САЩ: Афганистанските военни са поискали удара по болницата в Кундуз

3501
на 05.10.2015
САЩ: Афганистанските военни са поискали удара по болницата в Кундуз
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Афганистанските сили, които съобщили, че са под талибански обстрел, са поискали американския въздушен удар убил 22 души в болница в Кундуз, съобщи командващият американските сили в Афганистан, цитиран от AFP.

препоръчано

По-рано американската армия съобщи, че собствените ѝ войски са под обстрел и са поискали въздушния удар.


„Сега научихме, че на 3 октомври афганистанските сили са ни осведомили, че са под обстрел от вражеските позиции и молят за въздушна помощ от ВВС на САЩ. След това е нареден въздушен удар за елиминирането на заплахата от талибаните и няколко цивилни са били случайно ударени“, каза генерал Джон Кампбел пред репортери. По думите му, молбата е била изпратена до американските специални части, които съветвали афганистанците, но не е известно колко близо до мястото на действие са били.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик Преди концерта на Род Стюарт: Рафи сменя гума на политик
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК