BG EN

САЩ блокираха придобиването от Китай на германската технологична компания Aixtron

Америка

САЩ блокираха придобиването от Китай на германската технологична компания Aixtron

6075
на 03.12.2016
САЩ блокираха придобиването от Китай на германската технологична компания Aixtron
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът Барак Обама в петък предприе стъпки за блокиране придобиването от китайска компания на германската фирма за производство на оборудване за полупроводници Aixtron, като блокира включването в сделката на бизнеса на фирмата в Америка, предаде AFP.

препоръчано

Министерство на финансите на САЩ съобщи, че председателстван от Обама преглед на високо равнище е заключил, че сделката представлява риск за националната сигурност, защото може да предаде в китайски ръце чувствителна технология с възможно военно предназначение. 

 

 

Фокус

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Нов опит на депутатите да гласуват промените в Изборния кодекс (НА ЖИВО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Нов опит на депутатите да гласуват промените в Изборния кодекс (НА ЖИВО)
ново
Днес: 22
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК