ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Виетнам получи 2 млн. дози от ваксината срещу коронавирус на „Модерна“, дарени от американското правителство. Това съобщи посолството на САЩ в Ханой, докато азиатската страна се бори със сериозно разпространение на коронавируса, предаде „Ройтерс”, цитирана от БНР.
Доставката е част от 80-те млн. дози, обещани от президента Джо Байдън в подкрепа на глобалните нужди.
След като успешно обузда заболяването през голяма част от пандемията, Виетнам е изправен пред „по-упорити“ огнища от края на април с рекорден ръст на дневните заразявания.
Здравното министерство на страната съобщи вчера за 1 853 ноозаразени – шести пореден ден на ръст и над досегашния рекорд от 1 625 нови случая в петък.
Виетнам дотук е установил 27 863 случая на коронавирус и 112 починали, което е изключително малко в сравнение с някои европейски държави, Индия или САЩ.


