BG EN

САЩ и Германия продължават да обменят разузнавателна информация

ЧАС ПИК

САЩ и Германия продължават да обменят разузнавателна информация

2737
на 11.07.2014
САЩ и Германия продължават да обменят разузнавателна информация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Спецслужбите на САЩ и Германия продължават да обменят информация, независимо от скандала, предизвикан от разобличаването на двама американски агенти в германското разузнаване и взетото във връзка с това решение от Берлин да изгони резидента на ЦРУ, предадеИТАР-ТАСС, позовавайки се на говорителя на Белия дом Джош Ърнест. 

препоръчано

В разговор с журналисти в Остин, щата Тексас, където президентът Обама е на работни посещение, говорителят потвърди, че Вашингтон и Берлин „по различни канали” и „на различни нива” обсъждат настоящия шпионски скандал и възможните начини за разрешаването му. Такива контакти има „по каналите на правоохранителните органи, дипломатически канали и дори каналите на разузнавателните агенции”, пояснява Ърнест. 
„Ние поддържаме контакти, защото разбираме важността на силното партньорство, съществуващо между САЩ и Германия. Това партньорство обхваща редица теми, включително касаещи гарантирането на националната сигурност и обмена на разузнавателни сведения”, отбелязва той. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 42
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК