BG EN

САЩ може да останат в Афганистан и след 2014 г.

Азия

САЩ може да останат в Афганистан и след 2014 г.

5130
на 26.11.2012
САЩ може да останат в Афганистан и след 2014 г.
   САЩ планират да запазят 10 000 войници в Афганистан след официалния край на бойните операции през 2014 г., съобщава в. „Уолстрийт джърнъл”. Такава препоръка е направил командващият силите на САЩ и на международните сили в Афганистан генерал Джон Алън. Според него, в интерес на правителството в Кабул е да запази по-дълго международната подкрепа. Планът е в азиатската страна да останат между 6 000 и 15 000 войници, които обучават афганистанските сили и да извършват контратерористични операции заедно с други 37 000 коалиционни войници и 337 000 местни войници и полицаи, които съставят афганистанските сили за сигурност. На 15 ноември САЩ и Афганистан стартираха ключови преговори за статута на оставащите в Афганистан сили на САЩ след изтеглянето на НАТО през 2014 година.
препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО) Политолог с ударен анализ пред ПИК TV: Ефектът „Радев“ удря малките партии и мобилизира електората на ГЕРБ и ДПС-Ново начало (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК