САЩ на финал след труден успех над Испания

Рио 2016

8660
на 20.08.2016

Мъжкият национален отбор по баскетбол на САЩ се класира за финала на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като тази вечер американците се наложиха над Испания с 82:76 в първия полуфинал от програмата на днешния ден.

Клей Томпсън беше най-резултатен за победителите – 22 точки, а Кевин Дюрант и Кайри Ървинг добавиха съответно по 14 и 13 точки.

Пау Гасол отново бе над всички за испанците – 23 точки, а Серхио Родригес добави 11 точки.

Двубоят започна с размяна на успешни атаки за 2:2, но след това американците направиха няколко добри защити, което им помогна да дръпнат с 14:7 в средата на първата четвърт. В оставащото време баскетболистите на Испания успяха на два пъти да снижат изоставането си до 3-4 точки, но в последните секунди на периода Лаури наниза тройка и донесе най-голямата преднина на САЩ – 26:17.

Ернангомез и Наваро вкараха за 20:26 в началото на втората четвърт, но веднага след това американците отговориха чрез Томпсън и Джордан за 30:20. Минутите до почивката преминаха при разменено надмощие, като този път по-добре използваха шансовете си баскетболистите на „Ла Фурия“, което им помогна да стопят пасива си до шест точки – 39:45.

Американците възстановиха двуцифрения си аванс в първите минути на третия период, но до средата на частта противникът им отново демонстрира по-добра отборна игра, а Гасол и Люл доближиха Испания на само пет точки – 48:53. Това сякаш раздразни баскетболистите на САЩ и почти веднага се стигна до най-голямата разлика в мача – 61:50. Испанците отново натиснаха и за момент успяха да се върнат на 5-6 точки зад съперника, но в последните секунди индивидуалната класа в селекцията на американците си каза думата и след 30 минути САЩ бе напред с 66:57.

Отборът на САЩ увеличи преднината си до 13 точки – 70:57 в началото на заключителните десет минути, като това дойде след серия от добри защити за момчетата на Майк Кжижевски, което моментално доведе до прекъсване за испанците. След подновяването на играта баскетболистите от Иберийския полуостров демонстрираха отличния си мерник, а точни стрелби на Наваро, Миротич и Люл доведоха резултата до 69:78 и интригата отново бе жива при точно три минути до края, но това бе всичко по-интересно в тази среща.

До последния съдийски сигнал баскетболистите на САЩ удържаха натиска на испанците и се поздравиха със заслужена победа – 82:76, която им осигури място на финала на Олимпийските игри.

Спортал

ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО) ЕКШЪН В ПАРЛАМЕНТА: Бойко Рашков се спречка с депутати от ДПС, избяга от комисията за ОПГ-то в митниците! Йордан Цонев се закани да го съди. Хамид Хамид: Този купонясва с всички бандити в държавата (ВИДЕО)