ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Милиони американци отбелязват 240-тата годишнина от провъзгласяването на независимостта на страната от Великобритания, чрез традиционните фойерверки, паради, концерти и барбекюта, при засилени мерки за сигурност, съобщава Voice of America.
Службите за сигурност не са получавали някакви определени заплахи срещу САЩ, но тежко въоръжени полицаи, много от тях придружавани от кучета, патрулират летищата, гарите и автогарите в страната.
Президентът Барак Обама отбеляза празника в Белия дом, където бе домакин на тържество на семейства на военни с музикален концерт.
По време на седмичното си обръщение, Обама заяви, че празнуването на Денят на независимостта се е превърнала в една от любимите му традиции. „Имаме възможност да празнуваме своята свобода, докато правим каквото можем, за да отдадем чест на тези, които служиха и се пожертваха, за да направят тези свобода възможна“, заяви Обама.
На 4 юли 1776 г., представителите на 13-те американски колонии официално приемат Декларацията за независимост, която обявява скъсването на отношенията с Великобритания.


