BG EN

САЩ подкрепи референдума за сваляне на Мадуро от власт

Америка

САЩ подкрепи референдума за сваляне на Мадуро от власт

8572
на 14.06.2016
САЩ подкрепи референдума за сваляне на Мадуро от власт
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавният секретар на САЩ Джон Кери е подкрепил призивите за провеждането на референдум, в разтърсената от криза Венецуела, който може да изхвърли президента Николас Мадуро от поста му, предава Reuters, цитиран от "Фокус".
По време на встъпителната си реч на срещата на Организацията на американските държави в Доминиканската република, Кери призова за диалог и заяви, че Вашингтон е силно ангажиран да работи за адресирането на „дълбоко обезпокоителната“ ситуация във Венецуела.
Засягайки темата за референдума, Кери призова политическите наследници на президента Уго Чавес да уважават правото на хората да използват конституционните механизми, за да изразяват волята си.
„САЩ подкрепя призивите на генералния секретар Алмарго и други в международната общност венецуелското правителство да освободи политическите затворници, да уважава свободата на изразяване и събирания, да облекчи недостига на храна и лекарства, и да почита собствените си конституционни механизми, включително чрез свикването на честен и навременен референдум“, заяви Кери по време на своето обръщение.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК