BG EN

САЩ поздрави България за 3 март

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

САЩ поздрави България за 3 март

14386
на 03.03.2020
САЩ поздрави България за 3 март
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От името на правителството на Съединените щати поздравявам българския народ с националния му празник 3 март. Това казва в приветствие на държавния секретар на САЩ Майк Помпео, публикувано на сайта на Държавния департамент.

препоръчано

Дълбокото приятелство между САЩ и България е вкоренено в нашия общ ангажимент към демокрация, просперитет и сигурност. Миналата година нашите взаимоотношения се издигнаха на ново ниво. Ние приветствахме премиерът Борисов в Белия дом и стартирахме Стратегически диалог на високо ниво, гласи изявлението.

Помпео подчертава, че България е предприела важни стъпки, за да модернизира армията си и да подсигури енергийната сигурност.

„Бъдещето крие огромен потенциал за нашите търговски, военни и човешки връзки. Нямам търпение да видя как нашето приятелство и партньорство стават още по-силни през следващите години. Като близък приятел и партньор, САЩ поздравява България по случай националния ѝ празник и пожелава успех на този специален ден“, казва Помпео.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 109
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК