BG EN

САЩ превземат Зимните игри в Пьончан с рекордна делегация

Други спортове

САЩ превземат Зимните игри в Пьончан с рекордна делегация

9530
на 27.01.2018
САЩ превземат Зимните игри в Пьончан с рекордна делегация
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

САЩ ще изпрати рекордните 242 спортисти на зимните олимпийски игри в Пьончан, които започват на 9 февруари. Това е най-голямата делегация в историята на страната на зимна олимпиада.

препоръчано

Отборът е воден от големите звезди Линдзи Вон (ски алпийски дисциплини), Нейтън Чън (фигурно пързаляне) и Шани Дейвис (бързо пързаляне с кънки).

В тима има 107 жени и 135 мъже.

Американците спечелиха 28 медала, от които 9 златни, на игрите преди четири години в Сочи.

Линдзи Вон ще участва на четвърти зимни игри в кариерата си. Тя пропусна Сочи 2014 заради контузия на коляното.

"Много съм развълнувана, защото това е може би последната ми олимпиада", каза американката, която спечели златото в спускането във Ванкувър 2010.

Шани Дейвис път ще стане първият американски състезател по бързо пързаляне с кънки, който участват на пета олимпиада. Той има в кариерата си два златни и два сребърни медали от зимни игри.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 55
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК