BG EN

САЩ: Срещите на Кери в Сочи не са ново "презареждане" в отношенията с Русия

ЧАС ПИК

САЩ: Срещите на Кери в Сочи не са ново "презареждане" в отношенията с Русия

6355
на 14.05.2015
 САЩ: Срещите на Кери в Сочи не са ново презареждане в отношенията с Русия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Срещата на държавният секретар на САЩ Джон Кери с президента на Русия Владимир Путин и преговорите с външния министър Сергей Лавров в Сочи все още не означават, че в отношенията на двете държави има някакво затопляне. Това каза говорителят на Държавния департамент на САЩ Джеф Ратке, коментирайки резултатите от посещението на Кери в Русия, предаде ТАСС, цитирана от "Фокус". Отговаряйки на въпрос дали може срещите в Сочи да се смятат за „презареждане на презареждането“, Ратке каза: „Не. Това бяха обикновени делови срещи. Държавният секретар Кери предаде на президента Путин твърдо и ясно послание относно Украйна“. Ратке допълва, че става дума за необходимост от изпълнение на Минските договорености. Говорителят посочва още, че според САЩ бунтовниците в Донбас, подкрепяни от Москва, не изпълняват минските споразумения, а „руската военна техника“ продължава да се намира в Украйна. 

препоръчано

Джеф Ратке почти изцяло повтори думите на държавният секретар на САЩ, казани пред журналисти на срещата на НАТО в Анталия. Там Кери каза, че в момента има „колосално благоприятна възможност“ да се намери път към мира в Украйна. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК