ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
САЩ координират с ЕС и партньорите от Г7 плановете за по-нататъшно усилване на санкциите срещу Русия. Това е казал в телефонен разговор с президента на Украйна Петро Порошено вицепрезидентът на САЩ Джо Байдън, предаде ИТАР-ТАСС.
Байдън е обсъдил с Порошенко „вътрешнополитическата ситуация в Украйна”, както и въпросите около осигуряването на достъп за международните експерти до мястото на падане на малайзийския самолет, се посочва в съобщение на Белия дом. Освен това предмет на разговора е станало и „продължаващите доставки от Русия на оръжия и муниции” за сепаратистите в Източна Украйна.
Украинският лидер е уверил вицепрезидента Байдън, че въпреки разпадането на управляващата коалиция в парламента, властите в Киев „продължават своята работа по провеждането на критично важните икономически реформи”.


