BG EN

Сбирката на богатите в Давос е като партийно събрание - лозунги и политически заклинания, а бедността - кучета я яли

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Сбирката на богатите в Давос е като партийно събрание - лозунги и политически заклинания, а бедността - кучета я яли

123583
на 19.01.2023
Сбирката на богатите в Давос е като партийно събрание - лозунги и политически заклинания, а бедността - кучета я яли

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Сбирката на богатите в Давос се превърна в подобие на партийно събрание. Лозунги и политически заклинания в духа на пещерната русофобия прозвучаха на иначе гръмко обявения Световен икономически форум.
Форумът е всичко друго, но не и икономически тази година. Участниците, вместо да се занимават с икономика, обсъждат танкове за Украйна. Май забравиха за обявената от Саадиа Захиди опасност от глобална рецесия през 2023 г. В търсене на поредните мерки срещу Русия. Гинеколожката Урсула фон дер Лайен, председател на ЕК, се закани, че строгите санкции срещу Москва ще "оставят руската икономика изправена пред десетилетие на регресия". В същото време Владимир Путин пък се похвали, че "руската икономика вероятно се е свила с 2,5% през 2022 г., но се представя по-добре, отколкото повечето експерти прогнозираха." Такова изявление той прави за първи път от началото на антируските санкции и не го размахва като лозунг, а представя доказателства.
Форумът започна на куц крак, след като на него за първи път не дойдоха видни световни лидери. Единствената новина от него може да се счита срещата между министъра на финансите на САЩ Джанет Йелън и вицепремиера на Китай Лю Хъ. Щатите натрупаха външен дълг над 32 трилиона долара. А Китай е най-големият кредитор на САЩ.
Обяснимо, най-големият интерес на форума е към Китай. Володимир Зеленски прати по жена си писмо с молба до китайския лидер Си Дзинпин за среща. А иначе го удари на молби за оръжие към форумджиите. Преди това изпрати жена си да ги поразплаче с тъжни истории. И те, като едни чувствителни хора, веднага скочиха да пращат танкове. Без да се замислят техните народи как ще живеят в задаващата се невиждана икономическа криза.
Шефът на руското разузнаване Сергей Наришкин заговори за възможна среща с ръководителя на ЦРУ Уилям Бърнс. В историята САЩ и Русия много пъти са стигали до разбирателство по различни проблеми. Единствените, с които единомислие не е имало, са британците. Кремъл, който не е затворена институция, сега мълчи за бъдещето на Западна Украйна. Русия там няма интереси. За Западна Украйна точи зъби Полша. Вероятно САЩ и Русия още не са се договорили по този въпрос.
А Европа губи с всеки изминал ден и сама се хвърля в блатото на страданията.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК