Топ новина

27760
на 09.06.2017
СБОГОМ НА ИЛЮЗИИТЕ! Беларус матира футболистите на Хубчев на Борисов Арена

Беларус победи България с 2:1 на "Борисов Арена" в световна квалификация от група "А". Това бе и първата загуба на държавния ни тим срещу беларусите в официален мач.

Точен за Беларус в 33-ата минута бе Михаил Сиваков, който реализира от дузпа, след нарушение на Божидар Чорбаджийски.

Павел Савицки с хубав прехвърлящ удар направи резултата 2:0 в 80-ата минута.

Георги Костадинов върна един гол в първата минута на продължението.

По този начин българите загубиха почти всякакви шансове за класиране на световните финали догодина в Русия. Лидер във временното класиране на Група "А" е Швеция (13 точки), пред Франция (13), Холандия (10), България (9), Беларус е пети с 5 точки, а на дъното само с една е аутсайдерът Люксембург.

Мачът започна със спокойно темпо, като домакините бяха по-активният отбор в началото. Беларус се настани в половината на българите и макар да действаше малко хаотично, създаваше известно напрежение в нашите редици.

Стигна се до пряк свободен удар пред нашата врата, а ударът от много далеч на Алисейко се оказа коварен и Ники Михайлов изби не без усилия тупналата пред него топка.

Първата добра атака за нашите дойде в 20-ата минута. Делев изведе Манолев отдясно, той стреля силно, но вратарят на Беларус изби в корнер.

Малко по-късно Спас Делев отправи коварен далечен удар, вратарят Черник изби с усилие, но беше вдигнат и флаг за засада.

В 33-ата минута Чорбаджийски не бе внимателен при опеката на мощния Лаптев и го фаулира в наказателното поле – дузпа за Беларус. Точен от бялата точка бе Михаил Сиваков и домакините поведоха с 1:0.

Към края на първото полувреме Светльо Дяков получи жълт картон, а това ще му доведе донесе наказание за мача срещу Швеция през август.

Първото полувреме приключи с аванс от един гол за Беларус, а българите не бяха достатъчно активни, очаквахме повече.

Лошите новини продължиха с напускането на Спас Делев през втората част. Бързакът контузи ръката си, а на неговото място влезе таранът Андрей Гълъбинов. После и Ивелин Попов бе сменен от Ивайло Чочев.

Хората на Петър Хубчев натиснаха, но този натиск не бе организиран, по-скоро стихиен. А беларусите дебнеха на контри.

В 78-ата минута Матвейчик се изяви с много важна намеса, пресича пас към Гълъбинов, който бе пред вратата.

В 80-ата минута всичко свърши. Павел Савицки стреля елегантно и с прехвърлящ удар изпрати топката над Ники Михайлов, а от напречната греда – във вратата за 2:0.

В края Георги Костадинов върна един гол в добавеното време, но твърде късно - 2:1.