Свалиха ГРОЗНАТА МАСКА на ППДБ за реформите в МВР - ето какво се показа под нея...
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Свалиха напълно маските, зад които ПП и ДБ са се засилили да правят реформи в МВР, когато вече не са власт.
Миналата седмица великите акълии от Харвард и обкръжението им внесоха в Народното събрание законопроект за промени в Закона за МВР. Той предвижда съкращаване на полицаи и замразяване на планираното от 1 януари т.г. увеличение на полицейските заплати.
Това предизвика поредния политически скандал - още повече, че лично бившият вътрешен министър на "Промяната" Бойко Рашков бе обявил реформите в силовото ведомство за завършени още преди две години и половина.
Лидерът на ДПС-Ново начало Делян Пеевски пък изрази бурно възмущението си от опита на ППДБ със закон да намалят възнагражденията на българските полицаи и служителите в системата на МВР.
Големият въпрос сега е защо ППДБ не направиха реформите, които днес предлагат, още догато бяха на власт?
"След хората, които от понеделник започват диета и да ходят на фитнес, второто най-жалко нещо на света са партиите, които започват да предлагат великолепни неща, когато паднат от власт. Великолепни! Изведнъж се сещат за невероятни неща! Ще забраняват комунистическите паметници, ще реформират МВР, ще съкращават пенсионери... А досега къде бяхте, извинявам се?! Защо не го направихте, когато можехте? Някой трябва да прояви характер, когато е на власт, а не да го прави, когато вече е паднал от власт и нищо не зависи от него", заяви в сутрешния блок на БНТ Георги Харизанов.
Бившият депутат от БСП Александър Симов напомни за "нашето МВР" в "онзи запис".
"Нашето МВР беше ключово в онзи запис ПП държаха цялата власт, после в един момент се оказа, че МВР не било тяхно. Че вътрешният им министър не отговоря на тяхната политика. После се оказа, че Калин Стоянов не бил техен министър, макар да изкара всичките 9 месеца в кабинета "Денков". То затова и нямало реформи. И сега, когато вече нямаш достъп до управлението казваш: "Ние ще вкараме проект за реформа в МВР!". Този ход не цели нищо друго, освен да измива очите на една партия, която не направи нищо", посочи Симов.


