ГОРЕЩО
САМО В ПИК TV! Доц. Цеков с УДАРЕН КОМЕНТАР - сравни ППДБ с режимите на Хитлер, Франко и Салазар (ВИДЕО)
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! “Билетът за концерта е 40 евро”: Още един таен свидетел разплел цялата корупционна схема на Благомир Коцев и компания (ДОКУМЕНТИ)
ЖИВОТ В СТРАХ: Наркомани и локали нападат хора в един от най-скъпите квартали на София, кметът от ППДБ нехае (СНИМКИ)
Плеймейтка с РАДИКАЛЕН ХОД след кончината на Дилов-син
ПРИКЛЮЧИ БЕЗСЛАВНО! Партията на обвиняемия хазартен бос Васил Божков-Черепа се саморазпусна
Това твърди писателят Александър Томов, автор на есетата "Новите варвари"
"От художествена гледна точка, героите в сериала „Светлана и Оги” са уникално посредствени и аморални и уродливо цинични и алчни", коментира пред ПИК писателят Александър Томов. През 2001 г. той изобличи връзката медии-власт в есетата си "Новите варвари", публикувани във в. "Демокрация". "Ако Светлана и Оги имат своите документални прототипи в действителността, при едно разследване, направено от сериозни и почтени съдебни органи, много лесно могат да бъдат подведени под отговорност, да бъде доказана вината им и най-малкото - морално да бъдат осъдени, - продължава Томов. - Метафорично казано, тия двамата - Светлана и Оги - както и ония, споменатите от тях, които са им съдействали, трябва да бъдат изложени в клетка и да ги показват на света, обяснявайки му, че тъкмо на такива типове и типеси се дължат яростните протести на хората в България, които продължават и днес..."препоръчано


