BG EN

Световната банка намали прогнозата си за ръста на Китай до 7,7%

ХИТ СВЯТ

Световната банка намали прогнозата си за ръста на Китай до 7,7%

4908
на 13.06.2013
Световната банка намали прогнозата си за ръста на Китай до 7,7%

Прогнозата за световната икономика през 2013 г. пък е коригирана от 2,4% на 2,2%

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Световната банка (СБ) намали прогнозата си за икономическия ръст на Китай през 2013 г., съобщи руската служба на BBC (“Би Би Си”).

препоръчано

Експертите на международната финансова институция направиха корекцията на фона на бавния, но стабилен ръст на световната икономика тази година.

Според новата, макар и по-ниска прогноза, китайската икономика тази година ще има ръст от 7,7%. С близък до този ръст в Европа може да се похвали само Турция. За сравнение, предишната прогноза за Китай бе за растеж от 8,4%.

Според СБ по-бавният ръст на втората по големина световна икономика вече принуждава Пекин да търси нови модели за растеж. Пояснява се, че в последните години китайската икономика е била предимно експортноориентирана и се е ползвала с щедри държавни инвестиции.

В своя анализ Световната банка също така леко намали прогнозата си за средния световен икономически ръст през 2013 г. - от досегашните 2,4% на 2,2%.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО) Явор Божанков пробва нелепа шега с ИТН, но проф. Ангелов го засече (ВИДЕО)
ново
Днес: 85
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК