Световният шампион отива в Русия с 10 от 10

2749
на 08.10.2017

Германия разгроми Азербайджан с 5:1 в двубой без значение от квалификационна група С по пътя към Мондиал 2018, като мачът се изигра на "Фритц-Валтер щадион" в Кайзерслаутерн.

Германците си бяха осигурили участие, а азерите отдавна бяха загубили всякакви шансове.  Единствената интрига беше дали Бундестима ще постигне десета поредна победа в квалификациите и по този начин ще се изравни с Испания, която също постигна десет победи преди Мондиал 2010 в ЮАР, където по-късно стигна и до трофея, предава Спортал. Любопитното е, че в този квалификационен цикъл и другият финалист - Холандия, също спечели всичките си срещи, но в група с пет отбора и победите на "лалетата" бяха осем.

Интригата изглеждаше бързо приключила, след като още в 9-ата минута Леон Горетцка откри резултата. Изненадващо в 34-ата Рамил Шайдаев изравни с първия си гол с екипа на Азербайджан. Резултатът се запази до почивката, след което германците взеха нещата в свои ръце и разгромиха съперника.

В 54-ата Сандро Вагнер отново изведе Бундестима напред. Десет минути по-късно Антонио Рюдигер наниза трети гол във вратата на азерите. Две минути по-късно Горетцка вкара и втория си гол в мача. В 81-ата Емре Джан прониза за пети път вратата на гостите.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за 28 март - Близнаците завладени от добро настроение, изкушения дебнат Стрелците
Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО) Топ конституционалистът доц. Борислав Цеков с важни подробности пред ПИК TV: Радев не може да откаже назначаване на министри! Ако никой не иска да бъде служебен премиер, трябва да ни управлява правителството в оставка (ВИДЕО)