Свръхзвуков Ливърпул! Момчетата на Клоп громят! (А ТИТЛАТА...)

16412
на 06.11.2016

Отборът на Ливърпул се изкачи до лидерската позиция във Висшата лига след разгромната победа с 6:1 над Уотфорд в среща от 11-ия кръг.

Пред повече от 53 000 зрители на своя "Анфийлд" мърсисайдци изиграха един от най-добрите си мачове от началото на сезона и направиха сериозна заявка за първото място и след края на кампанията.

Началото на головото шоу даде лятното попълнение Садио Мане, който откри резултата в 27-ата минута, засичайки с глава центриране на Фелипе Коутиньо. Три минути по-късно именно бразилецът удвои преднината на своя тим със страхотен шут извън границата на наказателното поле. Малко преди края на първата част немският национал Емре Джан с глава вкара за 3:0.

След почивката домакините стигнаха до нови три попадения. Първо Роберто Фирмино записа името си сред голмайсторите в 57-ата минута след асистенция на Адам Лалана. Само три минути по-късно Фирмино асистира на Садио Мане за втория му гол в мача. В 75-ата минута гостите стигнаха до почетно попадение чрез Дарил Янмаат, а крайното 6:1 за Ливърпул оформи резервата Жоржиньо Вайналдум в добавеното време.

Със спечелените три точки тимът на Юрген Клоп оглави еднолично класирането на Премиършип с актив от 26 пункта. Уотфорд пък се смъкна до деветата позиция с 15 точки.