BG EN

Северна Корея обвини САЩ в подготовката на държавен преврат

СВЕТЪТ ДНЕС

Северна Корея обвини САЩ в подготовката на държавен преврат

2362
на 17.03.2016
Северна Корея обвини САЩ в подготовката на държавен преврат
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Властите на Северна Корея заявиха, че са заплашвани от вдъхновен от САЩ преврат и във връзка с това поискаха свикването на Съвета за сигурност на ООН, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на Новое время.

Постоянният представител на КНДР в ООН Ча Сон-нам изпрати писмо до Съвета за сигурност, където обвини САЩ и Южна Корея, че подготвят преврат и промяна на социалното устройство на страната. Повод за това станаха американско-южнокорейските учения, провели се в близост до севернокорейската граница. 

На 16 март президентът на САЩ Барак Обама подписа указ за въвеждането на нови и по-строги санкции срещу Северна Корея във връзка с изпитаните от Пхенян балистични ракети и атомно оръжие.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 декември - пътуване ще се отрази освежаващо на Везните, успехът е със Скорпионите, които работят през почивния ден
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК