Севиля довърши Атлетико (Мадрид) за Купата

5791
на 24.01.2018

Отборът на Севиля е първият полуфиналист в турнира за Купата на Краля. Андалусийци елиминираха Атлетико Мадрид в дербито от 1/4-финалите след втора победа, този път с 3:1. Серхио Ескудеро откри резултата още в 1-ата минута, а гениален гол на Антоан Гризман в 13-ата върна надеждите на "дюшекчиите". През второто полувреме Севиля отново нанесе ранен удар с попадението на Евер Банегаот дузпа, което се оказа и решаващо за крайния изход на двубоя. Точка на спора сложи Пабло Сарабия в 79-ата минута.

Севиля изигра най-силния си мач под ръководството на Винченцо Монтела, а Атлетико записа пореден разочароващ резултат в последната седмица, след като първо загуби от днешния си съперник на "Wanda Metropolitano", а после допусна и равенство срещу новака Жирона в Ла Лига.