Севиля се доближи само на точка зад Реал (Мадрид)

4801
на 03.03.2017

Отборът на Севиля записа минимална, но много важна победа с 1:0 над Атлетик Билбао в двубой от междинния 25-ти кръг в Примера дивисион. Домакините на “Рамон Санчес Писхуан” взеха трите точки с гол от дузпа на Висенте Ибора в 14-ата минута и така се доближиха само на точка от Реал Мадрид във временното класиране, макар “белият балет” да има мач по-малко.

Двубоят стартира с натиск на Севиля и две добри възможности за Стеван Йоветич, но черногорецът не успя да се разпише. В 14-ата минута обаче Лусиано Вието нахлу на скорост в наказателното поле и бе препънат за дузпа, а Висенте Ибора бе точен от бялата точка за 1:0.

След това и гостите имаха своите шансове в мача, като дори отправиха повече удари към вратата на съперника, но повечето от тях бяха неточни. Раул Гарсия и Микел Сан Хосе пропуснаха по няколко положения пред вратата на Серхио Рико, но изравнителен гол така и не падна.

В крайна сметка Севиля взе четвърти пореден успех и с актив от 55 точки здраво държи 3-ата позиция и се доближава до лидерите, като е на точка зад втория Реал и на две от лидера Барселона. Атлетик Билбао пък остава на 8-ото място с 38 точки.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО) ЕКСКЛУЗИВНО В ПИК! Чичото на Кирил Петков с горещи версии какво може да се е случило при катастрофата със загинал край Аксаково (НА ЖИВО)