BG EN

Селскостопанските производители в Полша започват стачка

Европа

Селскостопанските производители в Полша започват стачка

2815
на 02.02.2015
Селскостопанските производители в Полша започват стачка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Полските профсъюзи започват серия от протестни акции с цел да привлекат вниманието на правителството върху ситуацията в селскостопанския отрасъл на страната. В рамките на първата фаза от стачката, започваща в 10 часа сутринта местно време (11 ч. българско време), производителите ще блокират автомагистрала А2 в Мазовското войводство в участъка между градовете Селдце и Тереспол, предаде ТАСС, цитирана от "Фокус".

препоръчано

Основното искане на протестиращите е изплащането на компенсации за загубата на продукция заради глигани, а също и загубите, свързани с развъждането на животни. „Искаме преди всичко премиерът да ни разкрие източника на 100-те милиона евро за Украйна, във време, когато страната не разполага със 7 милиона злоти (около 2 млн. долара) за компенсации за производителите на царевица и картофи, които понесоха загуби заради глигани“, отбеляза ръководителят на профсъюза на селскостопанските производители и добави: „Ще блокираме пътищата в Мазовското войводство, а след това ще правим това циклично, на всеки два дни в различни воеводства“, каза той и подчерта, че производителите са съгласни единствено на преговори в кабинета на премиера Ева Копач. Представителите на аграрния сектор предупреждават, че ако правителството не удовлетвори исканията им, следващата стъпка ще е да „парализират Варшава“. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите ударно подхванаха промените в удължителния закон за бюджета, избират и нов подуправител на БНБ. По предложение на ДПС-Ново начало компенсациите заради скъпите горива също в дневния ред (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите ударно подхванаха промените в удължителния закон за бюджета, избират и нов подуправител на БНБ. По предложение на ДПС-Ново начало компенсациите заради скъпите горива също в дневния ред (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК