BG EN

СЕМ с остра реакция за журналистите - политици

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

СЕМ с остра реакция за журналистите - политици

6270
на 24.02.2017
СЕМ с остра реакция за журналистите - политици
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Водещи на предавания са едновременно и кандидати за народни представители, нарушава се принципът на равнопоставеност между участниците. Това съобщиха от СЕМ. В медийната кампания за избори за народни представители Съветът за електронни медии (СЕМ) наблюдава, че водещи на предавания са едновременно и кандидати за народни представители. Този факт поставя под съмнение възможността аудиторията да разграничи политическата дейност от журналистическата работа. Потенциалното смесване на тези роли (политик и журналист) нарушава принципа на равнопоставеност между участниците. 

препоръчано

Съветът, като отчита факта, че Законът за радиото и телевизията и Изборният кодекс не ограничават участието на кандидатите за народни представители в актуални и развлекателни предавания, филми и сериали, се обръща към електронните медии да различават тези прояви като възможност за предизборна агитация. 

На всички кандидати следва да се гарантират равни условия по време на кампанията, каквато е устойчивата европейска практика и стандарти в политическото съревнование между участниците в изборите.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО) Цветанка Андреева пред ПИК TV: Хората гласуваха за Радев – сега искат той да е премиер (ВИДЕО)
ново
Днес: 118
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК