Сензация! Волфсбург шокира Реал

7397
на 07.04.2016

Волфсбург не просто не се оказа лесна плячка за Реал Мадрид, но е на път да елиминира испанския гранд от Шампионската лига. На своя стадион "Волфсбург Арена" германският тим спечели с 2:0 първата 1/4-финална среща между двата тима, като футболистите на Дитер Хекинг можеха да вкарат и още голове. Воденият от Зинедин Зидан отбор пък изглеждаше неуверен и беззъб в атака, а травмата на Карим Бензема, който трябваше да напусне игрището в края на първото полувреме определено не помогна на "лос меренгес". Головете за "вълците" тази вечер отбелязаха Рикардо Родригес в 18-ата минута от дузпа и Максимилиан Арнолд в 25-ата.

Още във втората минута Кристиано Роналдо получи пас в наказателното поле на "вълците" и изпрати топката в мрежата, но попадението беше отменено заради минимална засада на португалската суперзвезда.

В 12-ата минута домакините застрашиха за първи път вратата на Кейлор Навас, но след бърза контраатака и центриране на Юлиан Дракслер, Бруно Енрике с удар с глава не затрудни костариканския страж на Реал. Две минути по-късно пък вратарят на Волфсбург трябваше да се намесва решаващо, за да попречи на Карим Бензема да вкара гол.

В 18-ата минута "вълците" излязоха напред в резултата. Точен бе от дузпа левият бек Рикардо Родригес. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Каземиро срещу Андре Шюрле. Родригес изпълни уверено дузпата, като се забави леко преди дас треля в обратния на избрания от Навас ъгъл.

Малко след гола германците пропуснаха чудесен шанс за 2:0, но в 25-ата минута Волфсбург действително шокира съперника си с втори гол. Негов автор стана младият офанзивен халф Максимилиан Арнолд, който се измъкна от отбраната на гостите и от съвсем близко разстояние отклони топката в мрежата зад Навас след асистенция на Бруно Енрике.

Няколко минути по-късно Андре Шюрле застраши вратата на Реал, но ударът му по земя не създаде затруднения за Навас. В 32-ата минута пък голям пропуск за играещите в тъмносини екипи днес "лос меренгес" направи Бензема. Френският нападател не се възползва от отличен пробив отляво и хубаво центриране на Гарет Бейл и стреля неточно с глава от много добра позиция.

До края на първата част Беналио направи класно спасяване след свиреп далечен изстрел на Тони Кроос, а в 41-ата минута наставникът на Реал Зинедин Зидан бе принуден да извърши непланирана смяна. Бензема получи травма и не успя да продължи мача, като не негово място влезе Хесе Родригес. В самия край на първата част първо Бруно Енрике не се ориентира добре при една опасна атака на домакините и Волфсбург пропусна шанс за 3:0, а в последните секунди Гарет Бейл стреля неточно от фаул от удобна позиция.

В началото на второто полувреме Кристиано Роналдо на два пъти не успя да уцели вратата на Беналио, при втория случай с глава.

В 68-ата минута "вълците" на Дитер Хекинг пропиляха златен шанс за 3:0. След светкавична контраатака Шюрле получи възможност да стреля отблизо, но ударът му не намери целта.

Секунди след това Марсело предизвика кратка разправия на терена между играчи на двата тима. Бразилският ляв бек си удари главата в гърдите на играч на Волфсбург и с грозна симулация се строполи на терена.

Големият шанс за така важния гол на чужд терен за Реал дойде в 73-ата минута, когато Беналио с ключово спасяване попречи на Кристиано да изпрати топката в мрежата.

Минута преди края резервата Макс Крузе след хубава самостоятелна акция бе близо до това да направи задачата на Реал за реванша още по-трудна, но Навас спаси удара му.

Резултатът не бе променен в добавеното време и германският тим записа може би най-голямата победа в историята си, а участието на Реал мадрид на полуфиналите е сериозно застрашено.