Септември се справи с отбора на Тодор Янчев

7294
на 25.09.2015

Септември (София) победи с 2:0 Царско село в предварителния кръг за Купата на Аматьорската футболна лига. Наставникът на тима от Югозападната "В" група Николай Митов даде почивка на голяма част от основните си футболисти, като в групата за двубоя попаднаха осем юноши на клуба, родени през 1998 г.

Митов заложи на следния стартов състав: Емил Петров, Кристиян Здравков, Данаил Иванов, Васил Добрев, Аспарух Смилков, Съни Икиде, Михаел Кисьов, Асен Чандъров, Георги Русев, Кристиан Петров, Христо Спасов, а на резервната скамейка останаха Кристиян Дяков, Стоян Предев, Петър Генчев, Лъчезар Котев, Антон Атанасов, Александър Манолов.

Още в 3-ата минута Кристиан Петров стреля опасно към вратата на стража на Царско село Боян Пейков, който без проблем спаси. Две минути по-късно централният защитник Данаил Иванов даде извеждащ диагонален пас към Кристиан Петров, който центрира, топката попадна в Асен Чандъров, който пропусна да открие резултата. В 7-ата Васил Добрев и Михаел Кисьов създадоха хубава атака чрез двойно подаване, Добрев подаде към Кристиан Петров, който стреля в тялото на Пейков. В 11-ата беше отменен гол на Христо Спасов заради засада. През останалата част от първото полувреме "септемврийци" владееха топката и рядко позволяваха на противника да минава центъра. Въпреки усилията на играчите, двата отбора се прибраха на почивката при нулево равенство.

В началото на втората част Митов пусна в игра Александър Манолов, който замени Съни Икиде, а още в 46-ата минута Пейков отново спаси Царско село, след като Михаел Кисьов изведе Христо Спасов очи в очи с вратаря, но нападателят на Септември не успя да се разпише. В 50-ата Кристиан Петров навлезе на скорост в наказателното поле и бе грубо фаулиран от играч на водения от Тодор Янчев тим. Главният рефер Васимир Ел Хатиб не се поколеба, посочи бялата точка и даде директен червен картон на противника. Зад топката застана синът на собственика на Септември - 16-годишният Асен Чандъров, който с прецизен удар откри резултата - 1:0.

В 73-ата минута Георги Русев бе заменен от Лъчезар Котев, а две минути по-късно Михаел Кисьов подаде към Христо Спасов, който изведе Антон Атанасов на стрелкова позиция и младият играч безпогрешно вкара за 0:2.

В следващия двубой Септември ще гостува на Кремиковци за Купата на АФЛ. Както вече стана ясно, ЦСКА се отказа от участие в турнира./fcseptemvri.com

СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО) СМЯХ В ЗАЛАТА! Бойко Борисов сипе бисер след бисер: Аз цял живот съм се имал за най - красив, но изведнъж се появи Христо....(ВИДЕО)