Коалиция БСП-ГЕРБ е абсолютно невъзможна
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Гостуването на бившия премиер Бойко Борисов във "Всяка неделя" предизвика широка дискусия в обществото. В продължилия 55 минути разговор, който не бе прекъсван от реклами, Борисов атакува остро няколко известни имена. Едно от тях бе на лидера на БСП Сергей Станишев. ПИК го потърси, за да чуе позицията му.
- Г-н Станишев, във "Всяка неделя" Бойко Борисов заяви, че разликата между него и вас е 7 години затвор. Вашият коментар?
- Честно да ви кажа не съм гледал участието на Борисов при Кеворкян. По тази причина не бих желал да взема отношение по тази тема и да отговарям на Борисов.
- Редно е да вземете отношение, Борисов хвърли тежко обвинение срещу вас...
- Вижте, той говори несъстоятелни неща. Прокуратурата каза, че Цветан Цветанов съзнателно е нарушил закона във връзка с подслушването. Това го казва прокуратурата, а не аз. Така че оттук нататък думата ще имат компетентните органи. Аз не искам да се занимавам с Борисов и няма да му отговарям.
- Означава ли това, че до края на предизборната кампания няма да влизате в дебат с Борисов?
- Аз бих говорил с него по много по-важни теми - за политика и за икономика. Това са съществените теми за страната. За мен е важно, че две-трети от българския народ не иска да се повтори мандатът на правителството на ГЕРБ, което се опита да разруши държавата.
- Прогнозните резултати сочат, че нито една партия няма да успе да състави самостоятелно правителство след изборите на 12 май. Мисия невъзможна ли е коалиция между БСП и ГЕРБ?
- Абсолютно. БСП няма да става съучастник на това правителство, което превърна България в първата частна държава. Ние сме единствената алтернатива на това правителство и няма да влезем в сделка с тези, които грабеха страната. БСП не е като другите партии, които през последните близо 4 години са подкрепяли правителството на Борисов, а сега се правят, че не са били заедно с него.
Убеден съм, че българските граждани виждат всичко това.


