BG EN

Силвио Берлускони се жалва в Страсбург заради присъдите си

ЧАС ПИК

Силвио Берлускони се жалва в Страсбург заради присъдите си

3158
на 08.09.2013
Силвио Берлускони се жалва в Страсбург заради присъдите си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият премиер на Италия Силвио Берлускони се е обърнал към Европейския съд за правата на човека в опит да избегне съдебна забрана да заема публични длъжности и други наказания, след като бе осъден за данъчна измама, предаде Асошиейтед прес.

препоръчано

Неговият сътрудник Анджелино Алфано каза днес пред репортери, че жалбата до съда в Страсбург показва, че случаят Берлускони не е приключил.

Утре сенатска комисия започва официални обсъждания дали Берлускони да освободи мястото си в Сената. Според наскоро приет закон хора, осъдени на повече от две години, не могат да заемат публични длъжности в срок от шест години. Адвокатите на бившия премиер възразяват, че законът не може да се приложи за него със задна дата.

Присъдата бе потвърдена миналия месец от Върховния касационен съд на Италия, припомня АП.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV: Тома Николов разбива на пух и прах прогнозите на доверените социолози (НА ЖИВО) САМО В ПИК TV: Тома Николов разбива на пух и прах прогнозите на доверените социолози (НА ЖИВО)
ново
Днес: 92
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК