ГОРЕЩО
Пуснаха Стоян Колев под домашен арест
ЕКШЪН В НС между управляващите и опозицията заради Закона за съдебната власт
СКАНДАЛНО: Потъващата БСП се лепна за Йотова в битката за „Дондуков“ 2
The Pundit: Вашингтон лансира Николай Младенов като кандидат за генерален секретар на ООН
Какво (не) знаем за трагедията в Угърчин. Проституция и пари ли са предизвикали касапницата
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-силното от 1989 г. земетресение бе усетено рано тази сутрин в Норвегия, имало е спиране в добива на петрол, предава ДПА.
препоръчано
Трусът е бил с епицентър под дъното на Северно море, на 160 км западно от крайбрежието. По данни на норвежката сеизмологична станция магнитудът е бил 4,7, а според докато панскандинавската геофизическа мрежа - 4,4-4,5. Европейско-средиземноморският сеизмологичен център дава магнитуд 5,1.
Хората в провинция Вестланд, която е най-близо до епицентъра, са усетили люлеенето на земята. Норвежката петролна компания Equinor е преустановила добива на петрол на разположена наблизо платформа в морето. Не са били установени повреди на платформата Snoore B.
свързани новини
Зеветресение 5,6 в Чили северно от Сантяго
5416
на 08.01.2016
Обявиха за персона нон грата генералния консул на Румъния в Санкт Петербург
2905
преди 33 минути
Голям астероид ще премине близо до Земята в събота
4997
преди 2 часа
Москва привика румънския посланик - ето защо
13697
преди 4 часа


